środa, 28 maja 2014

Klimakterium 2 czyli szał menopauzy

Większość z nas wie, czym charakteryzuje się klimakterium. Uderzenia gorąca, dalekowzroczność, nerwowość, reumatyzm. Brzmi groźnie. Ale dla Elżbiety Jodłowskiej, autorki spektakli „Klimakterium... i już” oraz „Klimakterium 2 czyli menopauzy szał” nie jest to wyrok. Aktorka genialnie wyśmiewa cechy przekwitania oraz pokazuje, jak nabrać dystansu do siebie i tego, co dzieje się z naszym ciałem

"Rzecz dzieje się w pubie. W dniu urodzin Maliny odwiedzają ją wieloletnie przyjaciółki. Panie przeżywają swoje problemy zdrowotne, miłosne czy małżeńskie. Ale robią to nie zapominając o humorystycznych tekstach czy zabawnych ubarwieniach. Całości smaczku dodaje genialna gra aktorek: Elżbiety Okupskiej w roli Zosi, Elżbiety Parnas grającej Malinę, Marii Winiarskiej wcielającej się w rolę Pameli oraz Małgorzaty Gadeckiej jako Angeli „Żoli”. Jednak co ważne, w każdej z bohaterek możemy znaleźć coś z samych siebie. Zobaczyć, jak można podejść do danego problemu w sposób, by nie zwariować. By, pomimo metryki, nadal czuć się młodo i żyć pełnią życia.

Podczas spektaklu bawią się nie tylko panie, ale i płeć męska śmieje się wniebogłosy. W zachwyt wprawiają zupełnie nowe piosenki we wspaniałych aranżacjach oraz stosownie ułożona choreografia. Ze sceny bije energia i radość, dzięki czemu możemy zobaczyć, w jaki sposób można pogodzić się z nieubłaganie przemijającym czasem. Jednak, pomimo nazwy, sztuka ta zainteresowała nie tylko kobiety w wieku przekwitania. Wśród publiczności przekrój wiekowy był od nastolatków do „młodych inaczej” (tekst ze sztuki). A to o czymś świadczy. Po zakończeniu spektaklu Panie zapowiedziały powrót do Chrzanowa jesienią. Co nam pokażą tym razem? Czy i teraz zaśpiewają: "Nie mówcie, że, że to już starość, to tylko tak się zdaje Wam. Bo życia ciągle nam za mało. Jeszcze na życie mamy plan. Życie się jeszcze nie skończyło i trzeba je garściami brać"


















































Elżbieta Panas i Małgorzata Gadecka dają autograf czytelnikom Zatoki Kultury:)

Maria Winiarska, Elżbieta Okupska, Małgorzata Gadecka i Elżbieta Panas czyli chrzanowska ekipa "Klimakterium 2 czyli menopauzy szał"




7 komentarzy:

 1. no no zazdroszczę ...musiało być wesoło:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Było super. Przyjemnie, wesoło i bardzo fajnie, że można było powspominać oglądając powyższe zdjęcia i czytając recenzję. Ela

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 4. Fantastyczne zdjęcia - gratuluję

  OdpowiedzUsuń
 5. Zdjęcia idealnie obrazują słowa "Nie mówcie, że, że to już starość, to tylko tak się zdaje Wam. Bo życia ciągle nam za mało. Jeszcze na życie mamy plan. Życie się jeszcze nie skończyło i trzeba je garściami brać". Wszystkie ujęcia są tak realne, że czuję się jakbym tam była!!!

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawa notatka, miłego wieczoru! :)

  kumiiblog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

KAŻDY KOMENTARZ I KAŻDA OBSERWACJA MOTYWUJE NAS DO DALSZEJ PRACY. DZIĘKUJEMY:)