wtorek, 25 lipca 2017

Z Kasią Lesing, o muzyce, życiu i pasjach :)

Kasia Lesing to niewątpliwa gwiazda polskiej muzyki dance z lat 90-tych. Jej przebój "Wielki Błękit" przeżywa drugą młodość. Kasię będziemy mogli usłyszeć już 12 sierpnia na 90'festival w Katowicach, jednak już dziś zapraszam do lektury krótkiego wywiadu z nią. Poznajcie Kasię, jakiej nie zna nikt :)

Dlaczego powrót na muzyczny rynek właśnie teraz?

Kasia Lesing: Podobno nie wchodzi się dwa razy do tej samej wody, ale… w zasadzie jest to raczej zbieg okoliczności niż zaplanowane działanie. Natomiast jak widać zrobił się popyt na muzykę taneczną – mówię o disco polo oczywiście. Paradoksalnie tak ogromny popyt na tą muzykę może nam pomóc wypromować muzykę dance, którą dedykujemy bardziej wymagającym słuchaczom.

Co sądzisz o dzisiejszej muzyce i gustach?

Myślę, że gusta się nie zmieniły, jedynie podejście mediów do promowania tego typu muzyki a nie innej. Dzisiaj szalę przeważa disco polo, ale moim zdaniem wyłącznie za sprawą podejścia jak wyżej - to media napędzają tą falę i po prostu ludzie, którzy do tej pory lubili tą muzykę w tak zwanym undergroundzie, mogą teraz wyjść na „ulice” i przyznać się oficjalnie do swoich gustów. Dlatego odnosimy wrażenie, że disco polo rządzi w tym kraju. Wyobraźmy sobie, że wszędzie jest grany dance – wtedy odnosilibyśmy wrażenie że lud słucha tylko tej muzyki. Nie, moim zdaniem jest to sztucznie napędzony popyt zbudowany przez media.

Dlaczego wg Ciebie tak wielu ludzi wraca do muzyki lat 90-tych?

No właśnie między innymi dlatego, że następuje pewnego rodzaju nasycenie wszędzie graną muzyką disco polo, szczerze mówiąc niewiele zespołów z tego nurtu jest w stanie zaproponować coś na poziomie. Dlatego też ludzie poszukują swojego złotego środka. Między innymi ogromna grupa wraca z nostalgią do czasów swoich ulubionych wykonawców, do czasów w których piosenka miała ładną melodię i niosła jakiś sens w słowach, jednocześnie będąc lekką, łatwą i przyjemną. Takie właśnie były lata 90 te – jeśli już mówimy o muzyce dance, w tych latach działały najbardziej kultowe grupy dance-owe czy techno, te o światowej sławie: Scooter, Captain Jack, Real McCoy, Ace of Base, U96, 2Unlimited, ale też nasze polskie: Jamrose, Kasia Lesing, Stachursky, .. no długo by jeszcze wymieniać. Dzisiaj naprawdę trudno wymienić młodą polską grupę dance-ową, która mogłaby dotrzymać kroku tym, które działały w latach 90-tych.

Jak reagujesz na porównanie Waszej muzyki do disco polo?

ktoś kto porównuje moją muzykę do disco polo, nie zna się ani na disco polo ani na muzyce dance.

Teraz trochę pytań z prywaty Scena wymaga pewnego rodzaju przebojowości, a jaka jest Kasia Lesing poza sceną? Tak zupełnie prywatnie?

Nie jestem przebojowa, owszem jestem bardzo otwarta, szczera, czasem nawet wybuchowa i niecierpliwa. Często nie potrafię się zmobilizować do różnych działań, ale jeżeli już naprawdę sobie coś założę to realizuję to w 100%. Na przykład moje ostatnie osiągnięcie to rzucenie palenia – nie palę już ponad pół roku i jestem z tego dumna! Jeśli sytuacja jest dla mnie naprawdę ważna to wykazuję się bardzo silną wolą.

Gratuluję rzucenia palenia! Wielki wyczyn! A jak lubisz spędzać wolny czas?

Raz bardzo aktywnie, a raz totalnie leniuchująco. Dużo biegam i chodzę na basen. Ale najbardziej lubię oglądać filmy – horrory i fantasy. Jeśli tylko mam okazję wrzucam internet i szukam jakichś fajnych propozycji. Ostatnio obejrzałam cały sezon "Egzorcysty". No i oczywiście kocham "Grę o Tron"– to mój ulubiony serial. Co roku czekam z niecierpliwością na nowy sezon 

Teraz chyba masz trochę mało czasu dla rodziny? Nie są źli?

Nie jestem aż tak bardzo zajęta. Na razie nie mamy aż tylu koncertów, aby to wpływało w jakiś znaczący sposób na moje życie rodzinne. Raczej życzyłabym sobie, aby koncertów było jak najwięcej i szczerze mówiąc liczę na to w najbliższej przyszłości. 

Jakie masz plany na tę najbliższą przyszłość? Oczywiście pytam o plany zawodowe ale i prywatne

Obecnie moje życie prywatne jest bardzo związane z zawodowym. Na przełomie sierpnia i września chcemy przygotować nowy kawałek Kasi Lesing i zrobić do niego także teledysk. Mam nadzieję, że będę grać także więcej koncertów w klubach – jednak kluby są mi bliższe niż wielka scena, ponieważ lubię bardziej kameralny kontakt z publicznością.

Życzę powodzenia :)

fot. i.ytimg.com2 komentarze:

  1. a ja znowu bardzo chętnie zobaczę i posłucham KASI. będę 12 sierpnia na koncercie i jestem pewna że będę się doskonale bawić

    OdpowiedzUsuń
  2. niestety nie będzie mnie na koncercie ale pani kasia jest moją inspiracją na nowej drodze życia pozdrawim

    OdpowiedzUsuń

KAŻDY KOMENTARZ I KAŻDA OBSERWACJA MOTYWUJE NAS DO DALSZEJ PRACY. DZIĘKUJEMY:)