czwartek, 8 maja 2014

Beatus Vir...

Kilka dni temu Polacy celebrowali przyjęcie Ojca Świętego Jana Pawła II do grona Świętych. Z tej okazji Instytut Papieża Jana Pawła II wraz z Mazowieckim Teatrem Muzycznym im. Jana Kiepury wydało płytę „Beatus Vir”.

Płyta ta jest zapisem koncertu dedykowanego Naszemu Ojcu Świętemu, który odbył się w dwa tygodnie po jego beatyfikacji. Program koncertu obejmuje kompozycje stworzone przez Henryka Mikołaja Góreckiego: Totus Tuus i Beatus Vir. Karol Wojtyła, zapytany o utwory bliskie jego sercu, wymieniał właśnie te dwa. Psalmy napisane na chór mieszany i orkiestrę wykonują: Orkiestra Mazowieckiego Teatru Muzycznego pod batutą Jerzego Maksymiuka oraz Chór Filharmonii Narodowej, którą poprowadził Henryk Wojnarowski. Partie solowe wykonał wybitny baryton Adam Kruszewski oraz niezwykle utalentowany, obdarzony anielskim głosem, przedstawiciel najmłodszych – Paweł Paprocki.


- Maestro Jerzy Maksymiuk Jest bardzo wybitną osobą. Była to dla mnie ogromna radość, że mogłem z nim współpracować – mówi Paprocki. - Wykonanie utworu „Barka” w tak podniosłej atmosferze Archikatedry Warszawskiej, w otoczeniu orkiestry symfonicznej, chóru Filharmonii Narodowej było dla mnie niezwykłym przeżyciem, tym bardziej, że miałem okazję występować przy takich znakomitych artystach jak na przykład Jan Nowicki – dodaje wokalista.

Zapraszam do obejrzenia "Barki" w wykonaniu Pawła Paprockiego wraz z Chórem Filharmonii Narodowej oraz Orkiestrą Mazowieckiego Teatru Muzycznego pod batutą Jerzego Maksymiuka.


Paweł Paprocki z Maestro Jerzym Maksymiukiem tuż po koncercie "Beatus Vir"Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

KAŻDY KOMENTARZ I KAŻDA OBSERWACJA MOTYWUJE NAS DO DALSZEJ PRACY. DZIĘKUJEMY:)