poniedziałek, 2 marca 2015

"Magia Książki" magią życia

Książka. Według pewnych źródeł to zapis zawiłych ludzkich myśli. A któż z nas nie chciałby poznać myśli innych? W ubiegłą sobotę po raz kolejny wystawiono widowisko taneczne "Magia Książki" w wykonaniu Teatru Tańca Dyemotion. Gra świateł, muzyki, choreografii i fabuły dały niesamowitą atmosferę wysokiej sztuki. Reżyserią, scenariuszem i choreografią zajął się Marian Folga i Monika Adamczyk. Muzyką - Marian Folga i Artur Majewski. - Dla mnie niesamowite jest to, że widowisko trafiło do ludzi, że po raz kolejny mieliśmy zapełnione sale - mówi Marian Folga. 

"Magia Książki" to historia mężczyzny, którego jedną z największych pasji jest czytanie książek. Zajęcie to pochłania go do tego stopnia, że miesza mu się świat realny z tym urojonym. Nie potrafi rozróżnić co wydarzyło się naprawdę a co jest tylko fikcją. W głównej roli wystąpił Konrad Dziedzina. Grupa Dyemotion powstała w 2011 roku z inicjatywy Mariana Folgi i Marka Kuś. Początkowo zrzeszała  tancerzy amatorów jednak z czasem osiągała coraz większe sukcesy. Dziś grupę tworzą między innymi plastycy, którzy zajmują się bodypaintingiem, muzycy, którzy tworzą wspaniałą muzykę do spektaklów, tancerze oraz akrobaci. Opiekunem artystycznym grupy jest Marian Folga znany nie tylko z zamiłowania do teatru i bodypaintingu ale również fotografii, filmu, charakteryzacji i malarstwa. Warto wspomnieć, że Folga ma na swoim koncie ogromne sukcesy. Jednym z nich jest 5 miejsce w Mistrzostwach Świata w Bodypaintingu odbywające się w Monachium w 2014 roku. 

Na zakończenie dołączamy się do prośby Mariana Folgi. Trwa okres rozliczeniowy. Każdy z nas może zadecydować, co chce zrobić z 1% swojego podatku. Córka Mariana - Julia cierpi na nieuleczalną chorobę serca - kardiomiopatię rostrzeniową. Aby mogła nadal żyć potrzebne jest skomplikowane i kosztowne leczenie a być może nawet przeszczep serca. O Julii można przeczytać na oficjalnym fan page dziewczynki, klikając tutaj. Możemy pomóc tej kruszynce przekazując na jej leczenie 1% swojego podatku:

KRS 0000266644, cel szczegółowy: Julia Folga. 
Pieniądze również można wpłacać bezpośrednio na konto Fundacji Serce Dziecka z dopiskiem Julia Folga.
Dane fundacji: Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej, ul. Narbutta 27/1, 02-536 Warszawa nr konta: 17 1160 2202 0000 0000 8297 2843. Środki zostaną przeznaczone na leczenie, rehabilitację, pobyty w szpitalu i specjalistyczne badania. Najmniejsza pomoc jest cenna!
8 komentarzy:

 1. Cieszy mnie, że jest promowane przekazywanie 1% swojego podatku na fundacje.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zawsze promujemy akcje, w których komuś można pomóc :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Super artykuł! Sam byłem na spektaklu i mogę powiedzieć, że było to interesujące zjawisko. :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie dosyć, że fabuła jest interesująca to jeszcze te zdjęcia zachęcają. Mam nadzieję, że będzie mi dane kiedyś zobaczyć ten spektakl.
  Zapraszam do mnie: http://chcecosznaczyc.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. www.facebook.com/Dye.Motion zapraszamy na naszą stronę :)

   Usuń

KAŻDY KOMENTARZ I KAŻDA OBSERWACJA MOTYWUJE NAS DO DALSZEJ PRACY. DZIĘKUJEMY:)