środa, 18 lutego 2015

"Bóg Nigdy Nie Mruga". Trylogia nie tylko dla wierzących w Boga

"Nikt z nas nie radzi sobie ze wszystkim, a przynajmniej nie ze wszystkim radzi sobie idealnie". To cytat pochodzący z książki "Bóg Zawsze Znajdzie Ci Pracę" trzeciej części trylogii "Bóg Nigdy Nie Mruga" autorstwa Reginy Brett. W każdej części autorka udziela pięćdziesięciu lekcji jak sobie radzić na życiowych zakrętach. Pierwsza część serii, książka "Bóg Nigdy Nie Mruga" od 2013 roku utrzymuje się w pierwszej dziesiątce na światowych listach bestsellerów.

Regina Brett swoją karierę zawodową zaczynała od pracy w pogotowiu, w zakładzie pogrzebowym oraz wszelkich innych prac, które pozwoliły jej na podstawowe utrzymanie siebie i swojej córki. Jednak nigdy nie straciła wiary, że dostanie tę wymarzoną pracę. Dziś jest znaną felietonistką, a jej artykuły, które sama nazywa "lekcjami" zyskały popularność na całym świecie. Autorka pokazuje nam również jak wiele w naszym życiu mogą zdziałać przyjaciele oraz to, że nic nie dzieje się bez przyczyny. Nawet ciężką chorobę przekuła w coś dobrego, bez czego dziś byłaby zupełnie innym człowiekiem. Jak sama mówi, teksty jej felietonów przyklejano w rogach monitorów komputerowych, na lodówkach, wysyłano e-mailem czy powielano i rozklejano na ulicach. 

W drugiej części trylogii, zatytułowanej "Jesteś Cudem" autorka pokazuje nam, że nasze szczęście w dużej mierze zależy od nas samych. Od decyzji, które podejmujemy, od wyborów, których dokonujemy. Jak sama zauważa "każda próba zmiany na lepsze świata wokół siebie, sprawia, że dokonujemy cudów, które osiągalne są przez każdego z nas". Zaznacza przy tym, że każdy człowiek dostaje swój "strój skrojony na miarę" w postaci wszystkiego, co składa się na nasze życie: szczęścia, radości, smutków, problemów, chorób, przyjaciół, pracy itp. Zbiór ten ma za zadanie obudzić w czytelniku natchnienie, nadzieję, że nawet w najgorszych sytuacjach można znaleźć coś pięknego.

Ostatnia część serii, książka "Bóg zawsze znajdzie Ci pracę" dotyczy głównie naszych wyborów zawodowych oraz ścieżek, którymi zmierzamy do dobrobytu. Przekonuje nas, że "Najczęściej jedyną osobą, która stoi Ci na drodze, jesteś Ty sam". Nie czaruje nas pięknymi słowami, że po przeczytaniu tej książki wszystko zmieni się samo, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, ale inspiruje do działania, pokazuje, że nawet w najgorszych sytuacjach nie warto tracić nadziei. Książka skierowana jest zarówno do osób bezrobotnych lub tych, którzy wykonują zajęcia poniżej swoich kwalifikacji jak i tych, którzy osiągnęli sukces zawodowy, ale przestali kochać to, co robią lub mają problem z dalszym rozwojem. Warto nadmienić, że autorka rozpoczyna książkę od wyznania, że przez wiele lat przeżywała załamanie swojej wiary w Boga.

"Bóg Nigdy Nie Mruga"

Wydawnictwo Insignis
Data premiery: 07.11.2012 rok

"Jesteś Cudem"

Wydawnictwo Insignis
Data premiery: 06.11.2013 rok"Bóg Zawsze Znajdzie Ci Pracę"

Wydawnictwo Insignis
Data premiery: 05.11.2014 rok


9 komentarzy:

 1. powiem szczerze, że zabieram się i zabieram za przeczytanie w końcu tych książek, ale zawsze coś mi przeszkadza...
  z tym koniec ! muszę je w końcu przeczytać, bo jestem ich strasznie ciekawa - i z opowiadań znajomych i twojego posta. :))

  zapraszam do mnie jeżeli masz ochotę :
  http://newhopenewlife-1996.blogspot.com/

  :) :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajnie tu :3
  Jakoś wcześniej nie zwracałem uwagi na te książki, ale myślę, że teraz warto to zmienić ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. świetny blog ! :) Zapraszam do siebie http://wierze-w-cieplo-dni.blogspot.de/

  OdpowiedzUsuń
 4. Polecam i zachęcam do przeczytania. Naprawdę warto poświęcić czas. Trylogię tę otrzymałam jako prezent gwiazdkowy, a do czytania wzięłam się dopiero po miesiącu i żałuję, że tak późno. Obecnie książki są w "wypożyczeniu" u znajomych - kiedy do mnie wrócą? Nie wiem - zrobiła się kolejka oczekujących.

  OdpowiedzUsuń
 5. No i tego mi było trzeba! Za raz zamówię sobie kolejną część :)
  Dzięki! Porządna recenzja!

  OdpowiedzUsuń
 6. cieszę się, że mogłam pomóc:)Zapraszam na kolejne recenzje:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Wszystkie 3 książki są naprawdę świetne, warte przeczytania, niosące nadzieję :)

  OdpowiedzUsuń

KAŻDY KOMENTARZ I KAŻDA OBSERWACJA MOTYWUJE NAS DO DALSZEJ PRACY. DZIĘKUJEMY:)