niedziela, 18 stycznia 2015

5 urodziny Teatru Imaginarium

"Piaskownica", "Polowanie na Łosia" i "Amazonia". Te spektakle można było po raz kolejny obejrzeć w dniu wczorajszym z okazji 5 urodzin Teatru Imaginarium z Chrzanowa. 

Teatr Imaginarium tworzą osoby, dla których sztuka jest częścią codzienności. Ich praca opiera się na doskonałym warsztacie aktorskim oraz teatrze lalkowym i cieni. Spektakle, które tworzą artyści skierowane są głównie do widzów dojrzałych i wymagających, jednakże nie zapominają również o tych najmłodszych. To właśnie dla nich powstał cykl bajek, w których głównym bohaterem jest Miś. 

Teatr Imaginarium ma na swoim koncie liczne premiery oraz nagrody:
  • PIASKOWNICA - premiera 9 października 2010,  w kwietniu nagroda główna  - Drewniana Maska, XXXVIII Wadowickie Spotkania Teatralne "Zgraja" oraz Wyróżnienia Indywidualne Aktorskie dla Agnieszki Szumańskiej i Dawida Jarosińskiego za tytułowe role w spektaklu. Wrzesień 2011 - PIASKOWNICA - nagroda główna za najlepszą rolę meską dla Dawida Jarosińskiego na Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Niezależnych PRO-CONTRA w Szczecinie. Październik 2013  - II miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Teatralnym Małych Form KARBIDKA 2013
  • MIŚ ŚWIATA - premiera 25 listopada 2010,
  • POLOWANIE NA ŁOSIA - premiera 27 stycznia 2012, Kwiecień 2012 - Wyróżnienie Indywidualne Aktorskie dla Agnieszki Szumańskiej za rolę Elizki na XXIX Wadowickich Spotkaniach Teatralnych "Zgraja". Wrzesień 2012 - POLOWANIE NA ŁOSIA - udział w finale Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Niezależnych PRO-CONTRA w Szczecinie. 
  • CÓRKI DESDEMONY - premiera 1 czerwca 2012 , Kwiecień 2013 - udział w finale XL Wadowickich Spotkań Teatralnych
  • MISIOWE JAJO - premiera 25 listopada 2012
  • ZIMOWE PRZYGODY PANA MISIA - premiera 24 listopada 2013
  • SZAFIROWA ROMANCA - 14 grudnia 2013
  • AMAZONIA - premiera 29 marca 2014, Kwiecień 2014 - nagroda główna XLI Wadowickich Spotkań Teatralnych "Zgraja"
"Amazonia"

"Amazonia"

"Amazonia"

"Zimowe Przygody Pana Misia"

 "Zimowe Przygody Pana Misia"
"Zimowe Przygody Pana Misia"

"Piaskownica"

"Piaskownica"

 "Piaskownica"
"Polowanie na Łosia" 
"Polowanie na Łosia"

"Polowanie na Łosia"


 

 

 

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

KAŻDY KOMENTARZ I KAŻDA OBSERWACJA MOTYWUJE NAS DO DALSZEJ PRACY. DZIĘKUJEMY:)