wtorek, 26 stycznia 2016

"Karol. Musical, jakiego jeszcze nie było

KAROL”
MUSICAL O ŻYCIU JANA PAWŁA II
TAURON Arena Kraków
25 lutego 2017 r.
Karol” to spektakl, jakiego w naszym kraju dotąd nie było! Pierwszy polski musical popowo-rockowy, poświęcony życiu Karola Wojtyły. To wielkie widowisko wokalne, taneczne i aktorskie stworzone na podstawie biografii Jana Pawła II oraz spisanych przez współpracowników Papieża niezliczonych anegdot z czasów jego pontyfikatu. Europejska premiera musicalu odbędzie się 25 lutego 2017 r. o godz. 18:00, w TAURON Arenie Kraków.
Karol” to spektakl z udziałem gwiazd polskiej muzyki, artystów najlepszych scen teatralnych i musicalowych Warszawy, Małopolski i Śląska oraz uczestników popularnych programów typu talent-show. Połączenie znakomitej muzyki, tańca, multimedialnej scenografii i świateł przeniesie widza w magiczny świat życia i dzieła Karola Wojtyły, pozwalając mu spacerować wraz z Ojcem Świętym po górskich szlakach Tatr, klimatycznych uliczkach Krakowa oraz placu św. Piotra w Watykanie.
Niezwykły człowiek w niezwykłych czasach
Fabuła musicalu „Karol” rozpoczyna się w chwili, gdy ośmioletni Karol Wojtyła, przyłapany przez mamę na psotach i złośliwościach pod adresem pewnego policjanta, otrzymuje od niej medalik z wizerunkiem Matki Boskiej. Medalik ma mu przypominać, jakimi wartościami należy kierować się w życiu, bez względu na okoliczności. Lolek jeszcze nie wie, że ten skromny dar na zawsze zmieni jego życie…
Karol” to opowieść o człowieku, który żyjąc w niezwykłych czasach, sam stał się postacią niezwyczajną. To pełna zabawnych anegdot, ciepła, wzruszająca, a momentami dramatyczna opowieść o pogodnym chłopaku z Wadowic, chcącym żyć tak, jak żyją jego rówieśnicy: marząc, spacerując po górskich szlakach, grając na gitarze przy ognisku, kibicując ukochanej drużynie piłkarskiej, wierząc w dobro, przyjaźń i braterstwo.
Na musicalowej scenie poznamy postać człowieka pełnego pogody ducha, poczucia humoru, twórczej pasji i miłości do ludzi, który z tych cech i wartości uczynił znak rozpoznawczy Kościoła XX wieku, zmieniając nie tylko oblicze Watykanu, ale także Polski i Europy.
Dodatkowe informacje o wydarzeniu są dostępne na stronie: www.musical-karol.pl.
Bilety na premierę musicalu „Karol” będą dostępne w sprzedaży od lutego 2016 roku.
Kontakt z organizatorem: Agencja Kreatywna PRC, kom. 605-301-168, kom. 691-542-799, e-mail: kontakt@prcmailing.pl.


1 komentarz:

  1. Bardzo chętnie wybiorę się na ten spektakl. Możliwość poznania nowych epizodów z życia Wielkiego Polaka jest bardzo kusząca. Cieszę się, że na kanwie życia Naszego Papieża powstał musical.

    OdpowiedzUsuń

KAŻDY KOMENTARZ I KAŻDA OBSERWACJA MOTYWUJE NAS DO DALSZEJ PRACY. DZIĘKUJEMY:)