czwartek, 21 stycznia 2016

Bogusław Kaczyński nie żyje

W dniu dzisiejszym, w wieku 73 lat, odszedł jeden z największych polskich propagatorów muzyki klasycznej - Bogusław Kaczyński. Przegrał w starciu z kolejnym udarem mózgu. 

Bogusław Kaczyński był absolwentem Akademii Muzycznej w Warszawie, teoretykiem muzyki i pianistą. Tworzył Europejski Festiwal im. Jana Kiepury oraz Festiwal Muzyki w Łańcucie. W latach 1993–1996 był prorektorem Akademii Muzycznej w Warszawie.
Od 1970 roku Bogusław Kaczyński był komentatorem muzycznym radia i telewizji. Prowadził m.in. transmisje telewizyjne kolejnych Konkursów Chopinowskich.
Przez kilka dekad swojej intensywnej działalności Bogusław Kaczyński zajmował się różnymi sferami aktywności, wszystkie jednak związane były z jego największą pasją, czyli muzyką poważną i operą. Jej poświęcił wieloletnią działalność dziennikarską i prezenterską, kilka autorskich programów telewizyjnych, liczne książki i wydania płyt, tysiące wykładów oraz wystąpień, a także wspomniane festiwale w Łańcucie i Krynicy. Podczas 50 rocznicy powstania TVP Kaczyński został uznany Osobowością Telewizyjną XXw. To będzie wielka strata dla każdego melomana. 


1 komentarz:

  1. Jest to wielka strata dla naszej kultury. Był to człowiek oddany całym sercem temu, co robił. Bardzo lubiłam programy z jego udziałem. Prawdopodobnie długo będziemy czekali na następcę.

    OdpowiedzUsuń

KAŻDY KOMENTARZ I KAŻDA OBSERWACJA MOTYWUJE NAS DO DALSZEJ PRACY. DZIĘKUJEMY:)