poniedziałek, 6 lipca 2015

"Atramentowa" Stanisława Celińska

8 maja swoją premierę miała płyta Stanisławy Celińskiej "Atramentowa". Artystka pokazała, że jest nie tylko niezwykle utalentowaną aktorką, ale i prawdziwą i szczerą wokalistką. Na krążku znajdziemy 15 utworów pełnych emocji i pasji, prawdy i szczerości. Rozliczania się ze swoimi życiowymi doświadczeniami. Nie na darmo Stanisławę Celińską okrzyknięto polską Cesarią Evorą. 

15 tekstów do kompozycji Macieja Muraszko specjalnie dla Stanisławy Celińskiej napisane zostałe przez Muńka Staszczyka, Marcina Sosnowskiego, Wojciecha Młynarskiego i Dorotę Czupkiewicz. Cała płyta utrzymana jest w klimacie spokojnego popu, muzyki teatralno - filmowej i jazzu. Jednak teksty bardzo uderzają swoją prawdziwością. Piosenka "Wielka Słota", którą aktorka wykonuje w duecie z Muńkiem Staszczykiem, jest swoistą prośbą o wybaczenie choroby alkoholowej, jaką przeżyła Celińska, skierowaną do jej syna Mikołaja. 

Płytę zdecydowanie polecam każdemu, kto w muzyce ceni dobrze skomponowaną melodię, życiową mądrość tekstów, nad którymi zdecydowanie warto przystanąć i pomyśleć. U mnie na półce będzie ona gościem honorowym.

1 komentarz:

  1. A ja cenię tę aktorkę za talent i ogromny dystans do siebie. Drogo płaci za błędy, jednak nie poddaje się. Należy brać przykład z tej kobiety.

    OdpowiedzUsuń

KAŻDY KOMENTARZ I KAŻDA OBSERWACJA MOTYWUJE NAS DO DALSZEJ PRACY. DZIĘKUJEMY:)