wtorek, 7 kwietnia 2015

Ballet Magnificat znowu w Polsce


Już 10 maja ponownie będziemy mogli obejrzeć niesamowity spektakl w wykonaniu amerykańskiej grupy Ballet Magnificat. Tym razem artyści wystawią "Face to face" ("Twarzą w twarz") o godzinie 18 na deskach teatru SZTUKA w chrzanowskim MOKSIR-ze. Bilety w cenie 35 zł normalne i 25 zł ulgowe można nabyć w kasie teatru tuż przed spektaklem lub w przedsprzedaży.


Ballet Magnificat, to założona w 1986r. amerykańska grupa baletowa z Jackson nad Missisipi, wystawiająca swoje spektakle na całym świecie. Łączy ze sobą balet tradycyjny z nowoczesnym, tworząc niezwykłe spektakle teatralno-muzyczne. To dynamiczna mieszkanka wielu odmian tańca: od klasycznego przez jive, aż po motywy celtyckie i żydowskie połączona z ewangelicznym, głębokim i poruszającym przesłaniem spektakli, stanowi o wyjątkowości zespołu. Do tej pory artyści wystąpili dla około 12 milionów widzów na całym świecie. Ballet Magnificat wystawia ponad 200 spektakli każdego roku w całych Stanach Zjednoczonych oraz za granicą (przede wszystkim w Azji i Europie). W Europie występowali m.in. w Mediolanie, Paryżu, Berlinie, Pradze, Zagrzebiu, Kijowie, St.Petersburgu, Moskwie). „Wysublimowane piękno, najwyższy profesjonalizm” – napisał o nich amerykański Dallas Morning News.

 

W repertuarze Ballet Magnificat! znajdują się poruszające interpretacje m.in. przypowieści o synu marnotrawnym „Prodigal’s Journey”, powieści Corrie ten Boom „Hiding Place” (Bezpieczna kryjówka) opowiadającej historię rodziny holenderskich chrześcijan ukrywających Żydów podczas II wojny światowej, historii wyjścia Izraela z Egiptu – „Wybaw nas!” czy najnowszy spektakl „Face to face” (Twarzą w twarz) o tym, jak to jest żyć z Nim, a jak bez Niego. 

Stowarzyszenie „Do Źródła” od 2012r. organizuje spektakle Ballet Magnificat w Polsce. Na każdy występ przychodzi 600 – 800 osób, wypełniając do ostatniego miejsca sale teatralne. Przez trzy lata w ten sposób, przesłaniem o niezatrzymanym miłosierdziu zobaczyło i usłyszało ponad 6 tysięcy osób, podczas 10 spektakli. Wrażenie widowiska jest nie do opisania, wielu ludzi zostaje wzruszonych do łez stykając się z przesłaniem podnoszącej łaski. 

Stowarzyszenie Do Źródła zaprasza!

3 komentarze:

 1. Na prawdę warto iść.!Oprócz zawartego przesłania ewangelizacyjnego przedstawienia cechuje prawdziwy, profesjonalny artyzm - można w na nich zobaczyć to, czego mamy tak mało na co dzień: piękno duchowe połączone z pięknem profesjonalnego tańca..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. sami również polecamy. Jesteśmy na każdym występie Balletu i nigdy jeszcze się nie zawiedliśmy pod względem religijnym jak i estetycznym

   Usuń
 2. Ja mam bilet od miesiąca:) Nie mogę się doczekać, odliczam dni..

  OdpowiedzUsuń

KAŻDY KOMENTARZ I KAŻDA OBSERWACJA MOTYWUJE NAS DO DALSZEJ PRACY. DZIĘKUJEMY:)