środa, 3 grudnia 2014

Kalendarz Pirelli na 2015 rok. Hit czy kit?

W połowie listopada został oficjalnie zaprezentowany najnowszy Kalendarz Pirelli. Autorem 42 wydania jest Steven Meisel - jeden z najbardziej utytułowanych fotografów mody. W 12 ujęciach Steven Meisel ponownie podkreślił rolę kobiety w najbardziej klasycznej formie Kalendarza Pirelli.

Tegoroczny Kalendarz nosi tytuł Dziewczyny z Kalendarza 2015. Wśród nich zobaczymy dwanaście ikon współczesnej popkultury i modelingu:

Gigi Hadid
Candice Huffine
Carolyn Murphy
Cameron Russell
Isabeli Fontana
Adriana Lima
Raquel Zimmermann
Karen Elson
Joan Small 
Natalia Vodianova
Sasha Luss
Anna Ewers

Fotografowi pomagał w jego pracy zespół stylistów pod kierownictwem Carine Roitfeld – byłej redaktor francuskiego Vogue’a, przez długi czas będącej w awangardzie mody – oraz Pata McGratha, jednego z najbardziej znanych na świecie wizażystów. Meisel, w swoich jakże kolorowych obrazach uchwycił najbardziej reprezentatywne ikony współczesnego społeczeństwa: - Moim zdaniem są to kluczowe wzorce estetyczne w dzisiejszym świecie. Reprezentują stereotypy, które moda i rynek gwiazd narzucają nam obecnie - mówi Meisel. - Nie chciałem tworzyć kalendarza koncepcyjnego lub łączyć go z jakimś konkretnym miejscem. Miałem zamiar stworzyć 12 plakatów, w których kobieta w całej swojej zmysłowości, jest głównym bohaterem 12 bardzo różnych obrazów. Ponieważ  miałem całkowitą swobodę twórczą, ograniczyłem wykorzystanie ubrań i akcesoriów i uznałem za bardzo ekscytujące eksperymentowanie z kolorami, makijażem i materiałami. To było bardzo satysfakcjonujące doświadczenie - dodaje fotograf.
Prezentacja Kalendarza Pirelli 2015 miała miejsce zaledwie kilka dni przed wystawą Forma e Desiderio – The Cal Collezione Pirelli, która rozpoczęła się w Palazzo Reale w Mediolanie w dniu 21 listopada i potrwa aż do 19 lutego 2015 r. Zorganizowanie i stworzenie wystawy przez Palazzo Reale i GAmm Giunti było możliwe dzięki istotnemu wkładowi Pirelli, które udostępniło swoje pięćdziesięcioletnie archiwum The Cal, w formie ekspozycji.

Styczeń
 Adriana Lima
Luty
Natalia Vodianova
Marzec

Joan Small
Kwiecień

Candice Huffine
Maj

Carolyn Murphy
Czerwiec

 Anna Ewers
Lipiec
Cameron Russell
Sierpień

Sasha Luss
Wrzesień

Karen Elson
Październik

Isabeli Fontana
Listopad

Gigi Hadid
Grudzień

Raquel Zimmermann


2 komentarze:

KAŻDY KOMENTARZ I KAŻDA OBSERWACJA MOTYWUJE NAS DO DALSZEJ PRACY. DZIĘKUJEMY:)