środa, 5 marca 2014

Bartosiewicz i Eric Clapton na jednej scenie w Oświęcimiu

Już nie długo, za kilka miesięcy, polskich fanów Erica Claptona czeka nie lada gratka. Muzyk zagra koncert w Oświęcimiu na corocznym „Life Festival'u”. Oprócz niego wystąpią: Luxtorpeda, Balkan Beat Box, Soundgarden, Edyta Bartosiewicz czy legenda polskiego hip – hopu – Kaliber 44.

Impreza rozpocznie się 25 czerwca i potrwa cztery dni. Na razie wiadomo, że drugi dzień, tj. 26 czerwca upłynie w rytmie hip hopu i reagge. Wystąpi polski zespół Jamal, znany między innymi z utworu „Policman” oraz Kaliber 44. Ten ostatni zapewne wykona swoje największe hity: „Film”, „A może tak, a może nie ...”, czy też „plus i minus”. Gwiazdami trzeciego dnia będą: Luxtorpeda, ze swoim charyzmatycznym wokalistą Robertem Friedrichem „Litzą”, znanym z zespołu Acid Drinkers. Zagra również amerykańska formacja Soundgarden, uznawana za założycieli nurtu „grunge” czyli połączenia psychodelicznego rocka z muzyką punkową. Zespół założony został w 1984 roku w USA, ale w Polsce od wielu lat mają stałą rzeszę fanów. Trzecim gościem tego dnia będą muzycy z zespołu Balkan Beat Box. Jest to nowa aranżacja muzyki bałkańskiej z elementami beat boxu. Jednak najwięcej emocji czeka nas ostatniego dnia festiwalu. Otóż wtedy właśnie zagra, po kilkuletniej przerwie, Edyta Bartosiewicz – polska wokalistka, autorka przebojów „Jeanny”, „Sen”, „Zegar”, „Ostatni” czy „Italiano”, promującego najnowszy album artystki, który już pokrył się platyną. Zaraz po niej wystąpi mega gwiazda „Life festiwal 2014 roku” - Eric Clapton.

Muzyka tego nie trzeba przedstawiać żadnemu wielbicielowi blusa i rocka z lat 70 – 90, jednak warto wspomnieć, że w latach 2003 – 2011 dwukrotnie znalazł się na czołowych miejscach najlepszych gitarzystów wszech czasów według magazynu „The Rolling Stone”. Jego przeboje „Tears in heaven” czy „Laila” grane są przez rozgłośnie radiowe na całym świecie. W Polsce piosenki Claptona wykonywane są między innymi przez Kamila Bednarka czy zwycięzca 1 edycji talent show „x-factor” Gienek Loska.

Bilety na „Life Festival” w Oświęcimiu można kupować na stronieinternetowej organizatora  Śpieszcie się, bo rozchodzą się, niczym świeże bułeczki :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

KAŻDY KOMENTARZ I KAŻDA OBSERWACJA MOTYWUJE NAS DO DALSZEJ PRACY. DZIĘKUJEMY:)