sobota, 15 lipca 2017

muzyczny wehikuł czasu już niedługo

Kasety, video, gameboy, a w telewizji raptem kilka kanałów i program "30 ton lista lista".  Kto by nie chciał wrócić do lat 90-tych? Niestety nie posiadamy wehikułu czasu, ale mamy coś równie niesamowitego! Dokładnie 28 dni dzieli nas od największego w Polsce święta muzyki lat 90-tych! Na tegorocznym 90’Festival zagrają: Scooter, Real McCoy, Fun Factory, Alex "U96" Christensen, Jam & Plavka, Gary B. from Maxx, Da Hool, Kasia Leasing & Jamrose, oraz niezastąpiony DJ Quicksilver. Imprezę poprowadzi frontman zespołu Fun Factory - Toni Cottura, oraz prezenter radia Vox - Norbert Bieńkowski.


Dla tych, którym trzeba przedstawić gwiazdy, choć myślę, że jest Was niewielu :)

JAMROSE & KASIA LESING godz. 16:30 


Jamrose i Kasia Lesing to niekwestionowane gwiazdy muzyki dance z naszego rodzimego rynku. Kasia, swoją karierę zaczynała w chórkach zespołu TOP ONE, którego Maciek Jamroz był założycielem. W 1993 roku założył projekt Jamrose. Po wielkim sukcesie w latach 90 obydwoje zniknęli ze sceny, aby powrócić w roku 2016. Premierowe utwory Kasi – Miłość oraz Jamrose – Zamienię w Perły przywróciły ich na listy przebojów. Utwór "Wielki Błękit 2017" cieszy się niezwykłą popularnością, a jego kolejne remixy nie schodzą z list przebojów. 


DJ MARCO godz. 17:00

DJ Marco, a właściwie Marek Ratyński, to polski rezydent 90’Festivalu oraz licznych śląskich klubów, który słynie z niesamowitych remixów największych przebojów muzyki lat 90-tych 
GARY B FROM MAXX godz. 18:00 

Gary urodził się w Sztokholmie ale dorastał w Niemczech. Jego muzyczna pasja doprowadziła go do kariery jako raper i dj. Jest założycielem i członkiem oryginalnego składu grupy – znanego z takich przebojów lat 90 jak Get a Way czy No More.


REAL MCCOY godz. 18:45 


Zespół został założony przez rapera i producenta Olafa "O-Jay" Jeglitza. Po wydaniu własnym nakładem kilku solowych singli w Niemczech w grudniu 1989r. jego wersja utworu Technotronic "Pump Up The Jump" zajęła 16 miejsce na niemieckich listach przebojów. W trakcie tworzenia "It's On You" do projektu dołączyli: raper Shampro i wokalistka Patsy Petersen, którą później zastąpiła Karin Kasar. Duet Jeglitza i Kasar występują do dnia dzisiejszego. Jak podkreślają w wywiadach: kochają Polskę i Polaków. My ich również :)

JAM & PLAVKA godz. 19:45


Jam & Plavka to dance'owy projekt tworzony przez Jam El Mar z Frankfurtu i amerykańską wokalistkę - Plavkę Coleridge. Ich współpraca nawiązała się jeszcze za czasów duetu Jam & Spoon, w którym Jam występował z Markiem Spoonem. Jam & Spoon wraz z Plavką zdobyli pierwsze miejsca list takimi przebojami jak Right In The Night czy Angel.

FUN FACTORY godz. 20:45

Ich muzyka przemawia do absolutnie wszystkich i sprawia, że całe pokolenia ruszają do tańca. O to właśnie chodzi w Fun Factory, to takie proste! „Chcemy zabawy” – podkreśla Balca – „taka jest nasza filozofia i tak naprawdę nic innego się nie liczy”.


Fun Factory sprzedali ponad 7 milionów singli i płyt na całym świecie. Wspięli się szczyty list przebojów od USA po daleki Wschód. Są częstymi gośćmi w Polsce, którą traktują prawie jak swój „drugi dom”.ALEX "U96" CHRISTENSEN godz. 21:50

Alex jest niemieckim kompozytorem i producentem muzycznym. Był jednym z prekursorów muzyki techno. Współpracował m.in. z Tomem Jonsem oraz Raight Said Fred. Najbardziej znany jest z wielkiego hitu „Das Boot”, jednak na swoim koncie ma wiele innych hitów z czołówek list przebojów. Jest autorem 4 albumów i kilkunastu przebojowych singli. Oprócz tego znany jako Alex-C czy Jasper Forks. 

DJ QUICKSILVER godz. 23:00 

Orhan Terzi - niemiecki DJ oraz producent muzyczny pochodzenia tureckiego. Jego najbardziej znane utwory to "Bellissima", "Free", "I Have a Dream" i "Planet Love". Jest stały w uczuciach, ,co potwierdza fakt, że co roku występuj jako Rezydent na ’90 Festival.


SCOOTER godz. 0:00 


Formacja na scenie w Katowicach będzie obchodzić 25-lecie istnienia. Grupa specjalizuje się w gatunku happy hardcore i wylansowała liczne hity, począwszy od „ Hyper Hyper", który okazał się pierwszym wielkim hitem grupy poprzez "Maria", "Faster, Harder, Scooter" aż po "How Much Is The Fisch". W przeciwieństwie do wielu innych formacji z tamtych czasów, zespół istnieje nieprzerwalnie a na koncie mają 20 albumów. Nieprzerwalnie dowodzi nią H.P. Baxxter. 

DA HOOL godz. 1:00

Pod tym pseudonimem kryje się Frank Tomiczek, niemiecki DJ i producent muzyczny. Jego najbardziej znane utwory to "Meet her at the Love Parade"; "Hypohondria" czy “Bora Bora” Znany jest również pod pseudonimem DJ Hooligan z takich hitów „Rave Nation” czy "Sueno Futuro (Wake up and Dream)".Już 12 sierpnia widzimy się w Katowicach na 3 Stawach, a poniżej małe przypomnienie tego, co działo się w ubiegłym roku. Głośniki dajcie na full :)


4 komentarze:

 1. Już nie mogę się doczekać występu Kasi! Bardzo chcę usłyszeć na żywo trąbeczki w "Wielkim Błękicie 2017" :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Stoimy już blokach startowych :) Będzie mega impreza.

  OdpowiedzUsuń
 3. Będę, będę, będę - jak w latach poprzednich- tak i w tym roku będę się wspaniale bawić

  OdpowiedzUsuń
 4. Mnie niestety nie będzie ale dobrej zabawie ☺

  OdpowiedzUsuń

KAŻDY KOMENTARZ I KAŻDA OBSERWACJA MOTYWUJE NAS DO DALSZEJ PRACY. DZIĘKUJEMY:)