niedziela, 16 sierpnia 2015

Giganci Sceny RMF porwali do tańca tłumy

Miniony piątek obfitował w koncerty gwiazd polskiej sceny muzycznej. W Parku Rozrywki Energylandia zaśpiewali najwięksi Giganci Sceny RMF: Dżem, Kombi, Bajm i Lady Pank. Przybyli fani  mogli usłyszeć takie hity jak: "Whisky", "Dwa serca dwa smutki", "Słodkiego miłego życia" czy "Zawsze tam, gdzie Ty". A to wszystko korzystając dowolnie z atrakcji, jakie są w Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze. 

Publiczność została rozgrzana przez zespół Dżem. Maciej Balcar w charyzmatyczny sposób wykonał piosenki zarówno te, skomponowane jeszcze za czasów Ryszarda Riedla jak i z najnowszych płyt. Zespół powstał w Tychach w latach 70-tych, jednak popularność zdobył dopiero w latach 80-tych, po wydaniu singli "Paw" i "Whisky". Od tego czasu formacja nie schodzi z najważniejszych list przebojów a ich piosenki nuci chyba każdy Polak. 30 lipa 1994 roku zmarł Ryszard Riedel, a jego miejsce w zespole zajął Jacek Dewódzki. To właśnie z nim Dżem nagrał utwór "Zapal Świeczkę". Na początku 2001 roku Dewódzkiego zastąpił Maciej Balcar i to właśnie z nim do dziś gra zespół. Na wywiad z Balcarem i Benem Otrębą, który w piątkowym koncercie nie mógł wziąć udziału ze względu na rozwalony palec, zapraszamy już niebawem na nasz nowy kanał na youtube.

Gdy publiczność rozgrzana była już do czerwoności, na scenę wyszedł zespół Kombi. Grzegorz Skawiński i Waldemar Tkaczyk pokazali, że pomimo wspólnego grania od niemalże 40 lat, nadal są w niesamowitej formie. Jak sami frontmani przyznają, nazwa formacji pochodzi od "kombinowania" - wymieszania polu, rocka i innych stylów muzycznych. Na żywo mogliśmy usłyszeć zarówno najnowsze utwory zespołu, jak i te, które powstały jeszcze przed rozłamem: "Słodkiego miłego życia", "Nasze Rendez - Vous" czy "Black and white". Panowie już w przyszłym roku będą obchodzić okrągły jubileusz współpracy. Na imprezę zaprosili wiele osobistości. Czy wśród nich będzie Agnieszka Chylińska, odpowiedzieli w wywiadzie, na który już wkrótce zapraszamy na nasz nowy kanał na youtube.  Tego wieczoru nie zawiodła również Beata Kozidrak z zespołem Bajm. Po niesmaku, jaki nam został po koncercie w Jaworznie wokalistka pokazała, że szanuje zarówno swoich fanów, jak i media, które zaprosiła na scenę w momencie wykonywania piosenki "Lola Lola".  Zespół istnieje od 1978 roku. Został założony w Lublinie przez Beatę Kozidrak, Andrzeja Pietrasa, Jarosława Kozidraka i Marka Winiarskiego, Pierwsze imiona założycieli tworzą nazwę formacji. Ich piosenki: "Co mi Panie dasz", "Józek, nie daruję Ci tej nocy", "Piechotą do lata" czy "Szklanka wody" zna cała Polska. Co jednak bardzo ciekawe, na koncerty przychodzi publiczność zarówno pamiętająca debiut BAJM-u jak i nastolatkowie. Widać są to piosenki łączące pokolenia.

Nie inaczej było z zespołem Lady Pank, który zwieńczył piątkowy festiwal Giganci sceny RMF. Janusz Panasewicz z kolegami dali niesamowitego czadu śpiewając swoje największe hity: "Zostawcie Titanica", "Zawsze tam, gdzie Ty", "Marchewkowe pole" czy "Mniej niż zero". Zespół istnieje od 1982 roku z inicjatywy Jana Borysewicza i Andrzeja Mogielnickiego. Ich klimatyczne ballady i rockowe brzmienia, połączone z oryginalnymi tekstami na zawsze zapisały się w historii polskiego rocka.  Pomimo, że muzycy równolegle prowadzą kariery solowe, w ich utworach słychać brzmienie, charakterystyczne dla całego zespołu.5 komentarzy:

 1. Wow, zaluje, ze nie bylo mnie tam. Super reportaz!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dziękujemy i zapraszamy niebawem na nasz nowy kanał na youtube :)

   Usuń
 2. Super! Jest czego żałować, ale może w przyszłym roku będzie powtórka :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bawiłam się świetnie

  OdpowiedzUsuń
 4. Super przeżycie, fajna impreza, gardło oczywiście zostało zdarte... :-)

  OdpowiedzUsuń

KAŻDY KOMENTARZ I KAŻDA OBSERWACJA MOTYWUJE NAS DO DALSZEJ PRACY. DZIĘKUJEMY:)