poniedziałek, 15 czerwca 2015

Napompowane cycki, bójka i chore żarty z koni umierających z wycieńczenia. Echa tegorocznego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu

"Żenada roku!", "Żałosny, kiczowaty festiwal, na którym nie liczy się muzyka jak kiedyś, ale to, kto ma bardziej napompowane cycki i usta!". Nie milkną echa tegorocznego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Przytoczone cytaty to jedne z wielu wypowiedzi internautów odnoszących się do całości festiwalu.
Koszmar zaczął się już pierwszego dnia, podczas koncertu "SuperDebiutów".  Wokaliści (choć w tym przypadku jest to nazwane nad wymiar) mieli zaśpiewać piosenki z repertuaru zespołu Skaldowie, bowiem zespół w tym roku obchodził jubileusz 50 urodzin. Poziom śpiewu był bardzo niski, jednak szalę goryczy przelał występ zespołu Space w utworze "Wierniejsza od Marzeń". Film z ich występem trafił na wykop.pl ze znamiennym tytułem "Skandaliczny poziom wykonawców". Poniżej można "podziwiać" ten fenomen.


Nie lepsze opinie były po wykonaniu przez "artystów" piosenek Jeremiego Przybory.

Drugiego dnia odbył się koncert "SuperPremier". 10 piosenek, które w drodze eliminacji zostały wybrane przez przedstawicieli TVP1, radiowej Jedynki i "Super Expressu". Oglądając to, zapewne nie jeden zastanawiał się, co ci ludzie mają wspólnego z muzyką. Tytuł został przyznany Michałowi Szpakowi za piosenkę "Real Hero", co nie spodobało się Donatanowi. Producent dał upust swoim emocjom szarpiąc menagera Szpaka. - Oj Doniu , Doniu ... Widać, komuś brak tu klasy, przegrywać też trzeba potrafić - tyle w temacie ! Przykro mi ze takie zachowania maja miejsce jeszcze w tym świecie - napisał na swoim profilu na facebooku Michał Szpak. Skandal również wywołała Agata Młynarska, która przybyła w czerwonej sukni ze zbyt głębokim dekoltem. 

Ja przez cały festiwal zastanawiałam się nad jednym. Gdzie w tym wszystkim podziała się muzyka?

Festiwal zakończył występ kabaretów. Uwierzcie mi, że mam ogromne poczucie humoru, jednak żarty z wycieńczonych koni z nad Morskiego Oka przekraczają już granicę dobrego smaku. Potwierdza to jednak, że dla kariery i rozgłosu niektórzy zrobią wszystko. 

1 komentarz:

  1. A mnie festiwale piosenki organizowane w naszym kraju nudzą. Jest w nich wszystko oprócz piosenki i dobrego smaku.

    OdpowiedzUsuń

KAŻDY KOMENTARZ I KAŻDA OBSERWACJA MOTYWUJE NAS DO DALSZEJ PRACY. DZIĘKUJEMY:)