niedziela, 10 sierpnia 2014

"To reggae mnie wybrało" - Rozmowa z Mesajah

Któż z nas nie słyszał słynnego już hitu "Szukając szczęścia" śpiewanego przez Mesajah'a w duecie z Kamilem Bednarkiem? Kto nie zastanawiał się, kim jest tajemniczy Manolo? Kim chciał być w dzieciństwie? Ciekawi jesteście? Zapraszamy do przeczytania naszej rozmowy z Mesajahem, czyli Manuelem Rengifo Diaz:

Dlaczego reggae? Skąd taki pomysł na życie?

To nie jest pomysł, tylko miłość. To  reggae wybiera Ciebie a nie Ty reggae. Choć muszę przyznać, że inspirację czerpię z różnych nurtów muzycznych. Kultura reggae mnie wybrała, wychowała, ale nie jestem typowym rastamanem bo nie zgadzam się z kilkoma rzeczami ważnymi dla jej obyczajów.

Można wiedzieć jakimi?

Nie nie, to zostawię dla siebie. Moi bliscy wiedzą o co chodzi

Od zawsze chciałeś zostać wokalistą?

Nie. Przygodę z muzyką zacząłem mając 17 lat. Wcześniej chciałem odkrywać pradawne czasy, być paleontologiem.

Jak Ty to robisz, że w zwykłej, szarej codzienności odnajdujesz tyle szczęścia?

Wiesz, to kwestia nastawienia do świata. Ja dziękuję losowi za to, że mogę żyć z tego, co kocham oraz w zgodzie z własnym sumieniem i własnymi przekonaniami. Jestem niesamowitym szczęściarzem. 

Dużo koncertujesz. Jest jakiś występ, lub miejsce, które w szczególności zapadło Ci w pamięć?

Każdy rejon naszego kraju ma swoją energię. Dziś jesteśmy na Śląsku, gdzie ludzie na prawdę fajnie odbierają moją muzykę. Jednak najbardziej wyjątkowym koncertem był dla mnie ubiegłoroczny występ w Bielawie. Było to dwa miesiące po wydaniu płyty "Brudna Prawda". Tamtejsza publiczność przyjęła nas niesamowicie. Z resztą od tamtego też momentu nastąpił przełom w mojej karierze. 

Ale nie jest to płyta, na której śpiewasz z Kamilem Bednarkiem. Jak doszło do tej współpracy?

Z Kamilem już jakiś czas się znaliśmy i pomysł, by nagrać wspólny kawałek wyszedł całkiem naturalnie. Sądząc po reakcji publiczności, to się przyjęło więc może jeszcze coś nagramy...

Przyjęło się? Chyba żartujesz! Utwór nadal króluje w rozgłośniach radiowych. A czy jest jeszcze ktoś, z kim chciałbyś coś nagrać wspólnego?

Jest bardzo dużo takich ludzi. Na pewno chciałbym nagrać wspólny utwór z niemieckim wokalistą - Gentleman'em, którego muzyki słuchałem od dziecka. Mieliśmy okazję razem wystąpić na jednej scenie. Cenię go bardzo również jako człowieka i dlatego to będzie mój najbliższy cel do zrealizowania. 

A oprócz tej współpracy jakie masz plany na najbliższą przyszłość?

Do końca września cały czas koncertujemy. Zbieramy również materiał na nową płytę by w październiku wejść do studia nagrań, ale nie jestem w stanie nic więcej powiedzieć, bo wszystko nam zmienia się niczym w kalejdoskopie. Jednak mam nadzieję, że uda nam się ją skończyć wiosną następnego roku. 

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE "BRUDNA PRAWDA"

DO WYGRANIA NAJNOWSZA PŁYTA MESAJAHA WRAZ Z JEGO AUTOGRAFEM.
CO ZROBIĆ ABY WYGRAĆ? JEST KILKA PROSTYCH ZASAD, ALE O NICH PRZECZYTACIE W DZIALE "KONKURSY"


3 komentarze:

 1. Ja uwielbiam reggae, ten wywiad bardzo mnie zaciekawił ;) A, no i mam autograf Manola :)
  Ps. Trochę głupio wytykać błędy, ale pisze się "reggae", a nie "reagge". :)

  juliabloger.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. faktycznie, wkradła się dziennikarska kaczka. Już ją poprawiam i dziękuję za zwrócenie uwagi:) Zapraszam do udziału w konkursie:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Super, że udało Ci się porozmawiać z tym artystą. Ciekawy wywiad i czekam na kolejny utwór z Kamilem Bednarkiem.
  Pozdrawia, M ♥

  OdpowiedzUsuń

KAŻDY KOMENTARZ I KAŻDA OBSERWACJA MOTYWUJE NAS DO DALSZEJ PRACY. DZIĘKUJEMY:)