środa, 30 lipca 2014

"Coco Jambo" i do przodu

Szesnaście lat temu, w 1998 roku, na Stadionie Śląskim w Chorzowie, koncert dała legenda rock'n'rolla – grupa The Rolling Stones. Na ten występ przybywali fani z różnych zakątków naszego kraju. 19 lipca 2014 roku ponownie mogliśmy zobaczyć łańcuch samochodów przybywających do Bielska-Białej z wielu innych województw. To za sprawą gwiazd muzyki eurodance, królującej w latach 90-tych. U stóp Beskidu Śląskiego zaśpiewali: 2 Brothers on the 4 floor, Mr. President, Alexia, Vengaboys, Dr Alban oraz Dj. Quicksilver.

20 tysięcy fanów, wspólnie śpiewających „It's my Life” Dr Albana, czy „Coco jambo” Mr. President zrobiło niesamowite wrażenie na wokalistach. - Na całym świecie są dwa miejsca, w których uwielbiam występować. Pierwszym z nich jest Polska, a drugim … nie powiem (śmiech) – mówi wzruszony Mr. President. To niesamowite, że u Was, na nasze koncerty przychodzą dwa, a czasem nawet i trzy pokolenia ludzi – dodaje.

Kto nie był, niech żałuje. Bilety rozeszły się już w przedsprzedaży. Wiele gwiazd zostało dotkniętych przez upływający czas, jednak nie dotyczy to Alexii. Jaki jest jej sposób, na bycie ciągle piękną i młodą? - Nie palę, zdrowo żyję, swoją energię oszczędzam na występy sceniczne. Jak widać nie jestem ani wysoka ani gruba. Jedynie głos mam silny – mówi Alexia, znana między innymi z utworu „Uh la, la, la”.

Tak się bawi Mr. President, śpiewając "Coco Jambo". fot. Jolanta Synarecka

Wraz z Dr Albanem na scenie pojawiła się polska gwiazdka muzyki pop Gosia Andrzejewicz, jednak to nie ona z nim zaśpiewała jego największe przeboje a jedynie stała przy stole dj'a. Gdy z głośników poleciały pierwsze dźwięki „It's my life” na scenie pojawili się członkowie grupy Fun Factory wraz z prowadzącymi całą imprezę: Pauliną Sykut – Jeżyną oraz Łukaszem Luszczakiem. W takiej obstawie scenicznej oraz przy pomocy 20 tysięcy fanów Dr Alban zaśpiewał swój największy przebój.

Największą niespodziankę fanom sprawił zespół Fun Factory. Zaśpiewali swoje największe przeboje w pierwszym, oryginalnym składzie. - Wiem, że ludzie kojarzą bardziej Marie-Anett Mey, blondynkę, którą widzieli w naszych teledyskach. Jednak od samego początku to Balja podkładała głos do teledysków, ale była zbyt młoda, by z nami występować. Dziś już nie mamy takiego problemu, dlatego Balja towarzyszy nam już oficjalnie na koncertach – mówi Toni Cottura z Fun Factory, znany bardziej jako Smooth T. Zespół zaśpiewał swoje największe przeboje: „I wanna be with you”, „don't go away” oraz „Celebration”. Zaskoczył też fanów nową aranżacją piosenki z repertuaru Boney M „Hand's Up”. - Swoją karierę zaczęliśmy w latach 90-tych, kiedy cały świat tańczył w rytm muzyki elektronicznej. Dzięki temu, że takie piosenki jak: Dr Alban „Sing Halleluyah”, Mr. President „Coco Jambo” czy nawet nasza „I Wanna Be With You” są utworami pozytywnymi, ludzie kochają je do tej pory. A my kochamy ludzi. Nie wiem, czy wiecie, ale w Polsce byliśmy na samym początku naszej kariery. Dziś jesteśmy po raz drugi i mamy nadzieję, że nie ostatni – mówi Cottura.

Na festivalu był również zespół 2 Brothers on The 4 floor. Zarazili publiczność swoją niesamowitą energią oraz pozytywnym, życzliwym podejściem do świata. Nie zabrakło również Vengaboys, którego przeboje, takie jak „Boom Boom Boom Boom”, „Where going to Ibiza”, „Up and Down” czy ostatni, z mundialu, „Brazil” zna cały świat.  

Na wspólnej konferencji prasowej, gwiazdy zaśpiewały przebój z repertuaru Ben'a E. Kinga "Stand By Me". Zapraszamy do posłuchania oraz obejrzenia galerii zdjęć. A może ktoś odnajdzie tam siebie albo swoich znajomych?
 
2 Brothers On the 4 Floor, Mr. President, Alexia, Fun Factory, Dr Alban, Vengaboys

1 komentarz:

  1. świetny post :)

    obs=obs? zacznij, a na pewno się odwdzięczę :)
    Mój blog

    OdpowiedzUsuń

KAŻDY KOMENTARZ I KAŻDA OBSERWACJA MOTYWUJE NAS DO DALSZEJ PRACY. DZIĘKUJEMY:)