piątek, 8 maja 2015

Taniec jest jak kwiat. Balet jest jego rozkwitem". Ballet Magnificat już są w Polsce

"Taniec jest jak kwiat. Balet jest jego rozkwitem" - powiedziała brytyjska baletnica Margot Fonteyn. Wczoraj do Polski przyjechała amerykańska grupa Ballet Magnificat. W ciągu osiemnastodniowego tournee tancerze wystawią 9 spektakli. Jak zawsze, przyświecać im będzie idea "Pasja, Taniec, Droga".

Ballet Magnificat to formacja założona 29 lat temu w Jackson nad Missisipi. Tancerzy połączyła wspólna pasja i zamiłowanie do Boga. Łączą ze sobą balet tradycyjny z nowoczesnym, w ten sposób tworząc niezwykłe spektakle. Od 2012 roku grupa przyjeżdża do Polski na zaproszenie Stowarzyszenia "Do Źródła". Na każdym występie jest pełna sala widzów, co świadczy o ich wysokim poziomie. - Nie byłam miłośniczką baletu, ale po każdym występie Balletu Magnificat czuję niedosyt. Chciałabym jeszcze - śmieje się pani Jola, która przyszła zakupić bilet na najnowszy spektakl grupy "Face to Face" ("Twarzą w Twarz").

"Face to Face" to historia Palomy i Sheily, dwóch kompletnie różnych pod względem charakterów kobiet. Jednak każdy z nas będzie mógł odnaleźć w nich cząstkę siebie. - "Face to face" to piękna historia o wyzwoleniu, w którą wplecione są fragmenty z klasyki baletu - Don Kichot oraz przejmująca historia biblijnej kobiety cudzołożnej - można przeczytać na stronie internetowej Stowarzyszenia "Do Źródła". - To współczesna opowieść o dwóch profesjonalnych tancerkach baletu. Zazdrość, pragnienie sławy i rozgłosu trawią członków tanecznego zespołu. Istnieje też mocny kontrast między naszymi bohaterkami. Życie jednej z nich wypełnione jest niezwykłą radością i wolnością. Drugą pochłania alkoholizm, pustka i depresja.

Bilety na chrzanowski występ Balletu Magnificat w dniu 10.05. 2015 o godzinie 18 można jeszcze kupić w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w cenie 25 ulgowy i 35 normalny. - Wspieramy budowę Centrum Rozwojowego św. Józefa w Katowicach, budowanego w celu pomocy kobietom w kryzysie, ofiarom przemocy domowej i handlu ludźmi. Dochód z biletów w całości będzie przekazany na budowę ośrodka - mówi Radosław Siewniak, prezes Stowarzyszenia "Do Źródła".

Zdjęcie ze spektaklu "Deliver Us" ("Wybaw Nas")
Zdjęcie ze spektaklu "Deliver Us" ("Wybaw Nas")
Zdjęcie ze spektaklu "Deliver Us" ("Wybaw Nas")
Zdjęcie ze spektaklu "Deliver Us" ("Wybaw Nas")


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

KAŻDY KOMENTARZ I KAŻDA OBSERWACJA MOTYWUJE NAS DO DALSZEJ PRACY. DZIĘKUJEMY:)