czwartek, 27 listopada 2014

J-23 przestał nadawać

Każdy zna amerykańskiego Jamesa Bonda ale nie każdy wie, że Polacy również mieli swój odpowiednik tego agenta. Naszym rodzimym Jamesem Bondem był Stanisław Mikulski, aktor znany między innymi z filmów o Hansie Klossie.

- Pewnego dnia moja babcia spotkała Pana Mikulskiego na ulicy. Podeszła po autograf ale zanim o niego poprosiła zapytała nieśmiało: "Pan Kloss?". W odpowiedzi usłyszała z uśmiechem: "Na razie jeszcze Mikulski ale zastanawiam się nad zmianą nazwiska" - wspomina jedna z fanek tego aktora.

Pan Stanisław Mikulski znany był z niesamowitego poczucia humoru, co można było zobaczyć w jego rolach. W filmie "Pan Samochodzik i Templariusze" zagrał ekstrawaganckiego kierowcę. Ludzie pamiętają go również z  serialu "Polskie Drogi" oraz z filmu "Ewa chce spać" jednak największą sławę przyniosła mu rola Agenta J-23. 

Zawsze też podkreślał, że chce być zapamiętany z ról teatralnych. - Teatr to było jego całe życie - wspomina jeden w przyjaciół aktora. W 1953 roku pan Stanisław Mikulski zdał eksternistycznie egzamin w krakowskiej PWST. Po nim rozpoczął występy w Teatrze il. Juliusza Osterwy w Lublinie. Karierę kontynuował w Warszawie w teatrach: Ludowym, Powszechnym, Polskim i Narodowym. W swoim dorobku ma ponad 80 ról teatralnych. Teraz nadal będzie grał tyle, że teatr ziemski zamienił na niebiosa.


1 komentarz:

KAŻDY KOMENTARZ I KAŻDA OBSERWACJA MOTYWUJE NAS DO DALSZEJ PRACY. DZIĘKUJEMY:)