sobota, 27 września 2014

Kolejne sukcesy chrzanowskich wokalistów w Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Lwowskiej i "Bałaku" Lwowskiego w Krakowie

Już po raz ósmy w Krakowie odbył się Finał Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Lwowskiej i "Bałaku" Lwowskiego. Tradycyjnie już podium zostało oblężone przez niezwykłych wokalistów z Chrzanowa.

W kategorii dziecięcej miejsce trzecie zajął Paweł Paprocki, który niezwykle subtelnie i wzruszająco zaśpiewał piosenkę o jesieni we Lwowie. Na miejscu wyżej uplasował się Nikodem Łabuz, startujący również z zespołem z Chrzanowa. Miejsce pierwsze otrzymała Aleksandra Rogowiec, za piosenkę "Wiosna we Lwowie", którą w ubiegłym roku wykonał już Paweł Paprocki.

Grupa Wokalna "Impresja" w składzie występującym na Festiwalu
W kategorii dorosłej, Dominik Kuśnierczyk, w sposób niezwykle przejmujący wykonał piosenkę "Boston o Lwowie", co dało mu trzecie miejsce, wyżej były jedynie: Magdalena Sowa (miejsce 2) i Ewa Rudnik (miejsce 1). Niezwykłym zaskoczeniem dla Małgorzaty Piegzik było otrzymanie głównej nagrody im. Jerzego Michotka. To pierwszy tak wielki sukces tej wokalistki, jednak sądząc po sposobie, w jaki wykonała kołysankę "Śpij moja miłości" - na pewno nie ostatni. Wszystkim chrzanowskim wokalistom akompaniowała Irenka Paprocka, na co dzień instruktor wokalny oraz prowadząca zespół "Impresja" w Chrzanowie. - Jesteśmy niesamowicie zadowoleni. Pojechaliśmy z czterema wokalistami i każdy z nich uplasował się na podium - mówi Irena Paprocka. Gościem specjalnym Gali był p. Andrzej Rosiewicz, satyryk i wokalista. 
Gość specjalny p. Andrzej Rosiewicz

Prowadzący Galę p. Wojciech Habela

Prezes Fundacji Ocalenia Kultury Kresowej "Chawira" p. Karol Wróblewski

Paweł Paprocki

Nikodem Łabuz

Małgorzata Piegzik

Dominik Kuśnierczyk
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

KAŻDY KOMENTARZ I KAŻDA OBSERWACJA MOTYWUJE NAS DO DALSZEJ PRACY. DZIĘKUJEMY:)